Novazone

Słowniczek

FULFILLMENT

Fulfillment to model logistyczny zapewniający obsługę zamówień od A do Z – od magazynowania, poprzez kompletację zamówienia, kontrolę zgodności towaru z zamówieniem,  wysyłkę i dostawę do odbiorcy, po obsługę zwrotów i reklamacji.  W praktyce wygląda to w ten sposób, że klient dostarcza do nas swój towar. My się integrujemy z jego sklepem internetowym lub platformami, poprzez które realizuje sprzedaż, a w momencie otrzymania zamówienia, przygotowujemy paczkę i wysyłamy pod wskazany adres odbiorcy w kraju lub za granicą. 

 

Dodatkowo w Novazone w ramach usługi fulfillmentu, towary znajdujące się na naszym magazynie możemy udostępnić na popularnych w Polsce platformach sprzedażowych lub w ofercie innych sklepów internetowych, z którymi współpracujemy. Dzięki temu nasi klienci poza obsługą logistyczną, zyskają szansę na wzrost sprzedaży swojego towaru.

 

 

DROPSHIPPING

Dropshipping to model logistyczny, w którym wysyłka towaru jest realizowana bezpośrednio z magazynu hurtowni po jego zakupie w sklepie internetowym przez klienta indywidualnego. Nie ma więc konieczności wynajmu magazynu czy inwestowania w produkty przed ich sprzedażą.

 

 

OMNICHANNEL

Omnichannel – inaczej sprzedaż wielokanałowa, to podejście holistyczne i integrujące wszystkie kanały sprzedaży online i offline, zapewniające wysoki standard obsługi, co przekłada się na większą satysfakcję i lojalność klienta.

 

 

CROSS-DOCKING

Cross-docking jest systemem dystrybucji polegający na pominięciu etapu magazynowania towaru. W praktyce oznacza to, że towar jest dostarczany do magazynu, a następnie przeładowywany i wysyłany do docelowego odbiorcy. 

 

 

INTEGRACJA SYSTEMOWA

Integracja systemowa to metoda utworzenia automatycznej komunikacji między sklepem internetowym naszego klienta a naszym systemem magazynowym. Dzięki temu nie trzeba ręcznie dodawać zamówień w naszym panelu klienta.

 

 

APLIKACJA WAREHOUSE MANAGER

Aplikacja Warehouse Manager jest to system umożliwiający naszym klientom stały podgląd stanów magazynowych i zarządzanie zamówieniami z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie. Poprzez aplikację automatycznie przesyłane są wszystkie zamówienia między sklepem internetowym a naszym magazynem. Dzięki niej wszystkie zamówienia można śledzić online w czasie rzeczywistym i ustalić, co aktualnie dzieje się z danym zamówieniem. Aby nasi klienci mogli korzystać z aplikacji, potrzebują się zarejestrować i założyć konto w aplikacji. Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z nami.